Dormer Pramet i innowacje z zakresu obróbki skrawaniem

Inne

11-08-2021

Marka Dormer Pramet to światowej klasy producent i dostawca narzędzi skrawających dla przemysłu maszynowego. Jego oferta obejmuje narzędzia do wiercenia, frezowania, gwintowania i toczenia, a wszystkie znajdujące się w niej narzędzia charakteryzują się wysoką jakością, trwałością oraz innowacyjnym charakterem. Stworzenie tak szerokiej i zróżnicowanej oferty było możliwe dzięki połączeniu sił dwóch liderów – Dormer Tools i ITS Group, które od lat wiodły prym w swojej branży.

Historia i oferta marki Dormer Pramet

Początki istnienia marki Dormer Pramet sięgają roku 1913, kiedy to swoją działalność rozpoczęła firma Dormer Tools specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości narzędzi do obróbki materiałów. Wraz z rozwojem swojej działalności marka zaczęła specjalizować się w wytwarzaniu narzędzi obrotowych dostarczając klientom świetnej klasy akcesoriów idealnie wpisujących się w ich ówczesne potrzeby produkcyjne. Firma IPS Group powstała natomiast w 1933 r. i w ciągu kilkudziesięciu lat swojego istnienia wyspecjalizowała się w produkcji narzędzi przeznaczonych do obróbki wymiennej, w tym głównie płytek z węglika spiekanego.

Kamieniem milowym w rozwoju obu przedsiębiorstw stała się podjęta w 2014 r. decyzja o połączeniu sił dwóch liderów. W wyniku fuzji do życia powołana została marka Dormer Pramet, która szybko zyskała sobie uznanie w branży i stała się swoistym liderem w zakresie produkcji wysokiej jakości narzędzi do obróbki różnego rodzaju materiałów. Obecnie marka jest jednym z największych dostawców i producentów narzędzi skrawających, która zaopatruje niemal wszystkie dziedziny przemysłu maszynowego. Z jej szerokiej i powiększanej z roku na rok oferty korzystają firmy działające w przemyśle lekkim i ciężkim, w tym przedsiębiorstwa z branży kolejowej, motoryzacyjnej, a także kosmonautycznej. Marka Dormer Pramet dzięki swojemu doświadczeniu i zapleczu produkcyjnemu jest obecnie w stanie sprostać każdemu zamówieniu.

Dormer Pramet i innowacje z zakresu obróbki skrawaniem

W czym tkwi fenomen Dormer Pramet?

Oprócz szerokiej i zróżnicowanej oferty narzędzi do obróbki materiałów, marka Dormer Pramet szczególną uwagę przywiązuje do jakości każdego z dostarczanych przez siebie rozwiązań. Każdy produkt, zanim trafi do oferty i sprzedaży jest testowany i badany pod kątem jakości, co gwarantuje udostępnienie odbiorcom docelowym jedynie najwyższej jakości, zweryfikowanych i sprawdzonych rozwiązań, które będą nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne w użytkowaniu. Wszystkie rozwiązania sygnowane logiem marki posiadają niezbędne certyfikaty i atesty potwierdzające ich jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Ze względu na zróżnicowanie ofertowe, marka dormer udostępnia również całkowicie darmowe pakiety e-learningowe, które pozwalają zdobyć cenną wiedzę odnośnie wykorzystywania jej rozwiązań w praktyce. Klienci marki mogą ponadto skorzystać z bogatej oferty szkoleń organizowanych w 5 ośrodkach szkoleniowych na całym świecie. Szkolenia są prowadzone przez specjalistów oraz dostarczają cennej wiedzy i umiejętności, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie pełnego potencjału wszystkich produktów wytwarzanych przez markę i tym samym osiągnięcie za ich pomocą jeszcze lepszych efektów pracy.

Podobne artykuły