Jak organizować konferencje branży e-commerce?

E-commerce

19-02-2021

W dzisiejszych czasach wiele firm w Polsce decyduje się na organizację konferencji i eventów branżowych. Tego typu wydarzenia zyskują dużą popularność również w branży e-commerce. Dobrze zorganizowane konferencje i eventy branżowe mogą przynieść naszej firmie naprawdę wiele korzyści. Dzięki nim możemy np. wypromować swoją markę czy też nawiązać cenne kontakty biznesowe. Na co zatem warto zwrócić szczególną uwagę podczas organizacji takich wydarzeń?

Przygotowanie eventów i konferencji w branży e-commerce – jak robić to w sposób prawidłowy?

Należy zaznaczyć, że organizacja takich eventów branżowych i konferencji, które przyniosą nam sukces to prawdziwa sztuka. Dotyczy to wszystkich branż w tym także branży e-commerce. Podczas planowania trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii. Niezwykle istotny jest np. temat konferencji. Musimy dokładnie sprecyzować, jakie zagadnienia chcielibyśmy poruszyć. Warto jasno ustalić cel takiego wydarzenia. Kolejny etap to określenie grupy docelowej oraz wybór gości, którzy wystąpią na naszej konferencji. Pamiętajmy także o tym, że jedną z ważniejszych części organizacji eventów i konferencji w branży e-commerce stanowi wybór odpowiedniego obiektu konferencyjnego. Duże znaczenie ma przede wszystkim jego lokalizacja, wielkość i układ pomieszczeń czy też funkcjonalność sali konferencyjnych. Nie bez znaczenia są również rozwiązania technologiczne dostępne w danym obiekcie. Wybrana przez nas sala powinna być wyposażona w nowoczesne sprzęty, które w znaczący sposób ułatwią nam prezentacje przygotowanych materiałów. Ważne jest również to, aby uczestnicy organizowanego przez nas eventu branżowego czuli się w wybranej przez nas sali komfortowo. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach wygodne krzesła czy możliwość uruchomienia klimatyzacji to podstawa.

Jak organizować konferencje branży e-commerce?

Konferencje w Krakowie – gdzie warto organizować różnego rodzaju wydarzenia biznesowe z branży e-commerce?

Kraków to bez wątpienia miasto ludzi biznesu. Z powodzeniem funkcjonuje tu bardzo wiele mniejszych i większych firm, w tym firmy z branży e-commerce. Jeżeli zatem zastanawiamy się gdzie najlepiej zorganizować konferencje w Krakowie to bez wątpienia warto wziąć pod uwagę Centrum Kongresowe ICE Kraków, które to zlokalizowane jest w samym centrum tego pięknego miasta. Bardzo dobra lokalizacja to niejedyny atut tego obiektu. Należy zaznaczyć, że w Centrum Kongresowym ICE Kraków dostępne są sale konferencyjne, które idealnie spełniają oczekiwania osób organizujących różnego rodzaju wydarzenia biznesowe. Możemy tu liczyć na możliwość zmiany zarówno układu jak i wielkości pomieszczeń. Powierzchnia sali konferencyjnej może zostać podzielona przy zastosowaniu systemu ścian akustycznych. Sale można zaaranżować między innymi na sposób bankietowy, teatralny czy prostokątny. Ponadto w obiekcie tym możemy liczyć na potrzebne wyposażenie takie jak chociażby projektory i ekrany czy też odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie. Ten nowoczesny obiekt z pewnością zrobi dobre wrażenie na wszystkich uczestnikach eventu.