Prowadzenie sprzedaży na platformie Amazon

E-commerce

22-02-2021

Amazon jest jedną z najszybciej rozwijających się platform sprzedażowych ostatnich lat. Wdrażanie nowych udogodnień spotyka się z rosnącą aprobatą użytkowników na całym świecie. Ze względu na wiele korzyści, ma się tam do czynienia z bardzo dużą konkurencją. Dodatkowo, administrator platformy stawia bardzo wysoko poprzeczkę w zakresie jakości obsługi klienta.

Prowadzenie sprzedaży na platformie Amazon

Rosnąca popularność Amazona

Aby zostać sprzedawcą na ogólnoświatowej platformie, konieczne jest spełnienie wielu warunków. Nie ma możliwości popełniania błędów, ponieważ może to skutkować natychmiastową blokadą konta. Amazon często porównuje się do eBaya oraz Allegro – jednak nie jest ono adekwatne do rzeczywistości. Przed rozpoczęciem współpracy w zakresie sprzedaży na platformie, należy się do tego odpowiednio przygotować. Tylko wówczas żadna niespodzianka nie pokrzyżuje snutych planów. Podjęcie ostatecznej decyzji o wkroczeniu na rynek międzynarodowy wybiera się przede wszystkim rodzaj konta. Istnieją dwie opcje: konto basic oraz konto Pro. W pierwszym przypadku nakłada się pewne ograniczenia. Dotyczą one limitu w ilości sprzedanych produktów w skali miesiąca. Wynosi on 40, ale to doskonały wybór dla początkującego sprzedawcy na Amazonie. Zwłaszcza, że takie konto jest darmowe. W przeciwieństwie do drugiego wskazanego powyżej wariantu. Główną korzyścią z wykupienia konta Pro jest możliwość sprzedaży nieograniczonych ilości produktów.

Jak rozpocząć sprzedaż na Amazonie?

O sprzedaży na platformie mogą zapomnieć osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Taki przywilej przysługuje jedynie spółkom, co ma stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Do otwarcia konta potrzebne są odpowiednie dokumenty. Chodzi między innymi o ksero dowodu osobistego lub innego, który pozwoli na identyfikację tożsamości. Ponadto należy przygotować wypis z KRS, przykładowy rachunek, czy też numer karty kredytowej. Niezbędne jest również wskazanie numeru rachunku bankowego. Na platformie istnieje wiele narzędzi, a korzystanie z nich stanowi nieocenioną pomoc dla każdego sprzedającego.