Co warto wiedzieć na temat opcji wyszukiwania obrazem w Google?

Inne

07-02-2021

Czy w sieci możemy uchronić się przed kradzieżą naszych zdjęć? Czy istniej rozwiązanie, które umożliwi nam kontrolowanie stworzonych przez nas grafik? Na czym polega opcja wyszukiwania obrazem i w jaki sposób z niej skorzystać? To pytania, na które warto znać odpowiedzi. Oto zbiór najważniejszych informacji na temat wyszukiwania obrazem w Google oraz zestawienie najczęściej stosowanych metod, które ułatwią nam dokonanie tej czynności.

Co warto wiedzieć na temat możliwości wyszukiwanie obrazem w Google?

Co prawda wyszukiwanie obrazem w Google nie uchroni nas przed kradzieżą publikowanych przez nas w sieci zdjęć (takie kradzieże niestety się zdarzają), ale należy podkreślić, że jest ono niezwykle skutecznym i chętnie stosowanym rozwiązaniem do kontrolowania zdjęć, które to publikujemy w Internecie. Z opcji wyszukiwania obrazem możemy skorzystać od 2001 roku. To właśnie wtedy firma Google wprowadziła ją do swojej oferty. Obecnie korzysta z niej bardzo wielu użytkowników Internetu. To właśnie dzięki niej twórcy (np. graficy czy fotografowie) mogą sprawdzić czy nie są przypadkiem okradani. Opcja ta to bardzo skuteczny sposób na wykrycie nadużyć. Pamiętajmy zatem, że prywatnych zdjęć innych osób nie należy udostępniać w swoich publikacjach bez ich zgody.

Co warto wiedzieć na temat opcji wyszukiwania obrazem w Google?

Metody, z których warto skorzystać, aby szybko i sprawnie dokonać wyszukiwania obrazem w Google.

Aby szybko i sprawnie dokonać wyszukiwania obrazem w Google warto poznać najpopularniejsze sposoby na dokonanie tego typu czynności. Należy zaznaczyć, że ta zaawansowana opcja szukania dostępna jest w większości popularnych przeglądarek internetowych. Z wyszukiwania obrazem w Google można korzystać także na telefonach działających na systemie Android bądź iOS. Do jednych z najłatwiejszych metod wyszukiwania obrazem w Google zaliczamy metodę „Przeciągnij i upuść”, która to po prostu polega na przeciągnięciu interesującej nas grafiki do pola wyszukiwarki Google. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy stronę internetową, na której zostało dodane konkretne zdjęcie. Należy również zaznaczyć, że przy skorzystaniu z funkcji wyszukiwania obrazem w Google możemy także odnaleźć zdjęcie, które to zostało zapisane na naszym urządzeniu. Jak tego dokonać? Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową images.google.com i klikniemy na niej w ikonę aparatu. W zakładce „Upload an image” pojawi się wówczas możliwość wyboru pliku. Kolejną metodą na wyszukiwanie obrazem w Google jest adres URL obrazu. W tej metodzie również korzystamy z ikony aparatu umieszczonej na stronie images.google.com, jednak tym razem wybieramy zakładkę o nazwie „Paste image URL” i właśnie w tu dostępne okienko wklejamy skopiowany adres URL obrazu, (który to musimy oczywiście uprzednio otworzyć w nowym oknie). Jeszcze inną metodą jest tak zwana metoda na prawy przycisk myszy, czyli bardzo proste rozwiązanie, które polega na kliknięciu w grafikę prawym przyciskiem myszy i skorzystaniu z opcji „szukaj obrazu w Google”. Należy zaznaczyć jednak, że ta metoda niestety nie zadziała w przypadku niektórych przeglądarek.

Podobne artykuły