Dlaczego warto wynająć samochód dla firmy?

Przedsiębiorca

03-11-2020

Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie. Starasz się wycisnąć dobę do cna, każdy dzień zaplanować jak najbardziej efektywnie. Goniące terminy, spotkania z klientami, zarządzanie pracownikami - kalendarz pęka w szwach, a doba jak na złość ciągle ma jedynie 24 godziny.

Samochód służbowy to udogodnienie które pozwala znacząco zyskać na czasie i przyspieszyć działania, niemniej czy jest sens inwestować w zakup pojazdu jeżeli danej firmie nie będzie on potrzebny ciągle, a jedynie od czasu do czasu? 

W Traficar.pl możesz na dogodnych warunkach wynająć samochód, również do użytku firmowego.

Samochody do wynajęcia dla firm, w Traficar.pl

Wciąż w świadomości wielu osób, wynajem samochodu kojarzy się z zatrudniającymi ogromne ilości ludzi korporacjami. Jest to jednak rozwiązanie które znakomicie sprawdzi się zarówno w wielkich firmach, które nie chcą inwestować w zakup własnej floty pojazdów służbowych, jak również w niewielkich przedsiębiorstwach. 

Zakup samochodu, to wydatek który jest wyraźnie odczuwalny w budżecie firmowym. Dla małych, dopiero rozwijających się firm nieraz jest on nie do przejścia. Czy w takim wypadku należy zrezygnować z wygody którą daje samochód służbowych i bazować np. na taksówkach gdy zajdzie potrzeba? Na szczęście nie. Dzięki możliwości wynajmu samochodu można zyskać do dyspozycji komfortowy samochód do celów służbowych, bez konieczności kupowania go na własność. 

Oznacza to nie tylko spore oszczędności związane z kupnem. Wszelkie naprawy, przeglądy i testy sprawności pozostają po stronie Traficar.pl. Ty nie musisz się o to martwić, zaprzątać sobie głowy tymi obowiązkami i pilnować terminów. Możesz tę energię przekierować na skupienie się na biznesie.

Dlaczego warto wynająć samochód dla firmy?

Wynajem czy leasing?

Za użytkowanie aut dla firmy zostanie Ci wystawiona faktura wraz z bilingami, więc jak najbardziej można to uwzględnić w kosztach prowadzenia firmy. Dobra informacja dla tych, którym zależy na zdolności kredytowej firmy - wynajem samochodu, w przeciwieństwie do leasingu, nie wpływa na jej obniżenie! Jeżeli zależy Ci więc na pozytywnej ocenie zdolności kredytowej, a zależy Ci na samochodzie do celów służbowych, zdecydowanie postaw na wynajem, nie na leasing.

Zalety wynajmu samochodu dla firmy

Oczywiście, największym atutem wynajmu samochodu służbowego są finanse - w firmach, gdzie samochód nie jest potrzebny w sposób ciągły, wynajem wychodzi po prostu o wiele korzystniej, niż inwestycja niemałych pieniędzy w sam zakup, a następnie w utrzymanie pojazdu. 

Wspomniany już w tym artykule brak negatywnego wpływu na obniżenie zdolności kredytowej również jest bardzo istotny dla firm stawiających na rozwój i mających na oku inwestycje wymagające kredytowania. 

Fakt, że do do dyspozycji otrzymuje się eleganckie auto, z nowoczesnym wyposażeniem również nie jest bez znaczenia. 

Jako, że kwestią kluczową jest bezpieczeństwo, wszystkie wynajmowane pojazdy regularnie przechodzą badania techniczne i testy sprawności - masz więc pewność, że zapewnisz sobie, czy swoim pracownikom pojazd bezpieczny. 

W ofercie, jest kilka modeli wynajmu dzięki czemu możesz dobrać taki, który będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy. 

 

Podobne artykuły